Ray dolap, ismini kapaklarından alır. Kapakları menteşeli değil ray sistemiyle hazırlanmıştır ve sürgü mantığıyla hareket eder. Böylece menteşeli kapakların açılma mesafesini ortadan kaldırarak yerden tasarruf edilebiliyor. İsmini aslında kapaklarının özelliklerinden alınan bir dolap şeklidir. Genellikle yatak odalarında tercihe dilen bu dolabın en önemli özelliği, odada kapakların açılma mesafesinden doğan yer kaplama alanını daraltmasıdır. Kapılar ray sistemi ile yana doğru açılabildiği için, direkt kulüp ile açma mesafesini yarıya indirir, böylece hem daha az alan kaplamış olur, hem de ergonomik bir tasarım ile yatak odanıza şıklık getirir. Normal kapaklı dolaplardan elbette daha çok avantajlıdır. En büyük avantajı eğer odanız dar ise daha fazla alan açmak ve kapakların açılmasıyla diğer yatak, şifonyer gibi alanların da kısıtlanmasını engellemektir.

 

Portmanto, bir evin giriş kısmında bulunan ayakkabı, çanta ve montların asılabileceği bir mobilyadır. Kullanım itibariyle pek çok kolaylık sunan bu ürünler, farklı modelleri de temel alındığında dışarıda kalan birçok eşyayı saklama kapasitesine sahiptir. Evdeki mobilyalarla uyumlu olacak şekilde tasarımı yapılabilen bu ürünün farklı model ve boyutlarına ulaşmak mümkündür. Kullanım alanı olarak gömme dolap, çok temel bir işleve sahiptir. Kalabalık misafirlerin ağırlanmasıyla birlikte, hane içinde yaşayanların da mont, ayakkabı çanta gibi aksesuarlarını rahatlıkla saklayabilecekleri bir alan olarak bilinmektedir. Çoğunlukla ev girişine konumlandırıldığı için kullanım alanı konusunda da büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

 

Günümüzde klasik ve modern mobilyalarla uyumlu pek çok gardolap modeli bulunmaktadır. Özellikle ahşap ve beyaz renk tercihlerinin talep görmesinin yanı sıra, farklı renk seçenekleriyle de piyasa içerisinde yer almaktadır. Ev girişinin mimarisine göre konumlandırılabilecek çeşitli modelleri sayesinde her evin tasarımına uygun bir portmanto modeline ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu sayede portmanto kullanım kolaylıklarından herkes hızlı bir şekilde faydalanabilmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda en kaliteli malzemeleri kullanarak ölçülerini almış olduğumuz yerlere özgü en mükemmel dolap çalışmalarını yapıyoruz. Günümüz teknolojisine ayak uydurarak gerçekleri ön planda tutan görselliği müşterilerimize mükemmel bir şekilde tattıran projelere imza atmaya her zaman devam ediyoruz.